Лешников шоколадов мус
Здравейте! Знаете ли, че вече е открит ФОРУМ към портала, където можете да се запознаете с останалите потребители, да споделите своя безценен опит, рецепти, новини и съвети, както и да получите отговори и подкрепа на всички ваши въпроси и терзания? Регистрацията е безплатна и ви делят броени мигове от удоволствието да сте част от това разрастващо се общество!!!

Днес ще Ви предложим още една алтернатива на суровия течен шоколад, който бяхме Ви предложили по-рано. Този път ще приготвим лешников мус, който има изключително фин и приятен шоколадов вкус и както винаги ще е поредната добавка към вашето здравословно меню. Вече ще можете спокойно да предложите на семейството една здравословна алтернатива в момент на “шоколадова криза”:
Продукти:
- 2 бр. авокадо
- 1/2 чаша лешниково масло (виж рецептата за бадемово масло)
- 1 чаша лешниково мляко
- 3/4 чаша сурово какао
- 1/2 чаша мед, кленов сироп или агаве нектар
- 1 ч.л. ванилов екстракт (по желание)
Приготвяне:
Смесете всички съставки в кухненски робот или блендер и пасирайте на максимални обороти до получаване на фин кремообразен шоколадов мус. Оставете вашето сурово лакомство в хладилник да се стегне за 20-30 минути преди да го сервирате. Вашите крекери вече няма да се чувстват толкова самотни на трапезата, а усмивките на детските лица отново ще засияят в знак на благодарност. Ако и това не е щастие, здраве да е!
Подобни предложения: