Портобело и манго нигири суши
Здравейте! Знаете ли, че вече е открит ФОРУМ към портала, където можете да се запознаете с останалите потребители, да споделите своя безценен опит, рецепти, новини и съвети, както и да получите отговори и подкрепа на всички ваши въпроси и терзания? Регистрацията е безплатна и ви делят броени мигове от удоволствието да сте част от това разрастващо се общество!!!
Сушито представлява интересна комбинация от ориз, оризов оцет и нори кори (пресовани водорасли) с различни видове пълнежи, увити в корите по различен начин. Днешната рецепта представлява една компилация от Нигири суши, в която варения ориз е заменен с разноцветни зеленчуци. Вкуса по нищо не отстъпва на оригиналната рецепта, а за цветовата гама се уверете сами:
Продукти:
- нори кори, нарязани на 3см ивички
- 1 авокадо, нарязано на резенчета
- 2-3 портобело гъби или други, нарязани на ивички
- 1 манго или папая, нарязани на ивички
- хрян, нарязан на тънки ивички
- ябълка, нарязана на лентички
- краставица, нарязана на лентички
- морков, нарязан на тънки ивички
- няколко стръка пресен лук
- щипка хималайска или морска сол (по желание)
Приготвяне:
Съберете всички съставки и ги подравнете по възможност да са с еднаква дължина и дебелина. Вземете от всеки продукт по една ивичка и ги увийте с нори кори в сноп. Повторете процедурата до постигане на желания брой Нигири суши. Готовото суши има изключително фин и приятен вкус, а хряна ще внесе топлина в душите Ви. Сервирайте готовото суши в голяма чиния, като по средата можете да поръсите ситно нарязана на кубчета червена пиперка и ядливи цветя. Приятна наслада за очите и сетивата!
Подобни предложения: