|

Спагети по градинарски

Здравейте! Знаете ли, че вече е открит ФОРУМ към портала, където можете да се запознаете с останалите потребители, да споделите своя безценен опит, рецепти, новини и съвети, както и да получите отговори и подкрепа на всички ваши въпроси и терзания? Регистрацията е безплатна и ви делят броени мигове от удоволствието да сте част от това разрастващо се общество!!!

spageti po gradinarski

Предлагаме Ви една рецепта, която опитахме на изминалата наскоро среща на местните суровояди. Много ни допадна вкуса и не можехме да си позволим да изтървем това малко съкровище. Ето какво успяхм да запишем от рецептата:

Продукти:

За маринатата
1/2 чаша зехтин или конопено/бадемово масло
2 с.л. безглутенов тамари сос (Tamari) или соев сос
2 скилидки чесън, пресовани на преса или накълцани на ситно
сока на 1 лимон
1 ч.л. лук на прах
1/2 ч.л. чесън на прах
1/4 ч.л. синап на прах
2 щипки черен пипер (по желание)

За зеленчуковия микс
2 чаши моркови, нарязани на ситни кубчета
1 глава броколи, накъсана на хапки
1 чаша червена капия или пипер, накълцан на ситно
1 чаша жълта пиперка, накълцана на ситно

За спагетите
1 голяма туквичка (2-3 малки), нарязани на спирали в машинка за спагети

Приготвяне:
В дълбока купа смесете съставките за маринатата. Добавете към нея зеленчуковия микс и разбъркайте добре. Зеленчуците трябва да бъдат леко покрити от маринатата. Оставете зеленчуците да се мариноват за 30-60 минути, като ги разбърквате на всеки четвърт час. Ако желаете, може да омесите зеленчуците с маринатата от предната вечер и да ги оставите в хладилник добре да се овкусят. Сервирайте, като предварително в чинията поставите от вашите зеленчукови спагети и отгоре поставите доза от овкусените вече зеленчуци. Приятно похапване!

* Ако искате да придадете ориенталски вкус на вашето блюдо, поръсете зелечусите със щипка коноп и няколко стафиди.

  • Share/Bookmark
Ключови думи: бадемово масло, броколи, жълта пиперка, зехтин, лимонов сок, лук на прах, моркови, Основни ястия, синап, соев сос, тамари, тиквички, червена пиперка, черен пипер, чесън, чесън на прах

Подобни предложения:

468x60 ad code [Article page - Between comment and article]

Отговор